27/12/2019 - 29/02/2020

Milí rodičia, srdečne Vás pozývame na naše Dni otvorených dverí, ktoré sa uskutočnia každý februárový utorok.

Kedy: 4.2 / 11.2 / 18.2 /25.2

O ktorej: od 9:00-12:00 alebo poobede od 15:00 – 16:30

Čo si priniesť: otázky na pani riaditeľku, papučky pre svoje dieťa, dobrú náladu

Ako to bude prebiehať?

• nahliadnete do edukačného procesu našej materskej školy
  • prejdete si priestory školy
  • budete mať možnosť vidieť pani učiteľky v praxi
  • budete môcť nechať vaše dieťa na čas v kolektíve
  • môžete viesť s pani riaditeľkou otvorený dialóg o možnostiach predškolského vzdelávania v našej materskej škole
  • budete môcť ochutnať dobroty znašej kuchyne /podľa možnosti/

Pitný režim treba dodržiavať počas celého dňa, a tak budeme mať pre vás pripravenú kávičku, čajík, či čistú vodu. Samozrejmosťou je aj ovocie a zeleninka, ktorú deťom podávame aj v priebehu dňa.

No a na záver! Pani učiteľky spolu s pani riaditeľkou si na každý deň pre malých návštevníkov Dni otvorených dverí pripravili súťaže, aktivitky a iné tajomstvá.

Navštívte nás a zistite, ako fungujeme, čo vašim deťom vieme ponúknuť a možno sa práve vy stanete novými členmi našej VČIELKOrodinky.

DOHODNÚŤ SI STRETNUTIE s pani riaditeľkou

riaditelka@msvcielka.sk

VZDELÁVANIE

VLASTNÁ KUCHYŇA

Učitelia, pedagógovia sú nevyhnutnou súčasťou vytvárania zdravého vzdelávacieho prostredia. Súčasná učiteľka so zdravými životnými hodnotami, milujúca, empatická, zvedavá je v triede dôležitejšia ako čokoľvek iné. V našej kuchyni si uvedomujeme, že vyvážená strava je životne dôležitá pre zdravie dieťaťa a pre jeho správny rast. Poskytuje deťom domáce školské menu, ktoré je starostlivo naplánované.

ECO-LEARNING

LOGOPEDICKÁ SKUPINA

Ceníme si ekologické vzdelávanie, podporujeme deti zvyšovaním ich povedomia o našom prostredí, stimuláciou túžby dozvedieť sa o ochrane prírody napríklad recykláciou, úsporou energie, kompostovaním. Predpoklad na  sociálnu interakciu dieťaťa je schopnosť dieťaťa komunikovať. Už v materskej škole sa u detí vytvárajú základy jazykovej správnosti. Aj malý rečový handicap môže priniesť veľké problémy.

PROSTREDIE

DOPLNKOVÉ AKTIVITY

Veríme, že poskytujeme bezpečné, podporujúce a príjemné prostredie, v ktorom sú naše triedy obohatené o hravé otázky. Vaše dieťa bude mať tiež pravidelný prístup k stimulovaniu príležitostí na vzdelávanie v prírode. Pripravujeme množstvo pravidelných aktivít striedajúcich sa v rámci týždňa, podporujúc všestranný rozvoj detí.Zapájame sa do súťaži, projektov, dobročinných akcíí. Okrem toho máme aj vlasné know-how projekty.

KONTAKTNÁ ŠKOLA

INDIVIDUALITA

Počas roka 2020 pripravujeme živý kútik pre naše deti. V interiéri v podoboe akvária a v exteriéri v podobe starostlivosti o sliepočky a zajčikov, pod dohľadom veterinára. Okrem toho pripravujeme vlasntú mini záhradku. Pri starostlivo kvalifikovanom prístupe každé dieťa využíva osobné skúsenosti so vzdelávaním, aby vzbudilo záujem a podporilo rozvoj vlastným jedinečným tempom.

SMŠ VČIELKA

– naša materská škola sídli v rodinnom dome, ktorý bol v roku 2014 kompletne zrekonštruovaný a od septembra 2014 je naša škola zaradená do siete škôl a školských zariadení MŠVVaŠ SR
– Včielka spĺňa všetky požiadavky hygienické aj bezpečnostné, na zariadenie tohto typu
– budova prešla v lete 2019 vnútornou rekonštrukciou a dobudovali sme novú miestnosť